Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

DR040 Ławka do przysiadu bułgarskiego

Producent: Eurosport-fitness

Nowość

Przysiad bułgarski to jedno z popularnych ćwiczeń siłowych, które skupia się głównie na mięśniach dolnej części ciała, w szczególności na udach, pośladkach i mięśniach stabilizujących. Chcesz zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas tego przysiadu? Zadbaj o odpowiedni sprzęt, taki jak nasza ławka DR040.

 

karta produktu - pobierz

Opis produktu

Nazwa "bułgarski" pochodzi od tego, że ćwiczenie to miało być często praktykowane przez bułgarskich sportowców w ramach ich treningu.

Jak wykonać przysiad bułgarski?

Stań tyłem do ławki lub innego podwyższenia. Jedną stopę oprzyj na ławce, drugą wysuń do przodu (im dalej, tym mocniej będą pracować pośladki, a mniej uda). Zejdź w dół, jak przy tradycyjnym przysiadzie, zachowując równowagę i kontrolując ruchy. 

Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni nóg i pośladków, ale przede wszystkim wymaga pracy nad równowagą. Podczas przysiadu bułgarskiego mocno pracują mięśnie głębokie, odpowiedzialne za stabilizację ciała.

Przysiad bułgarski może być wykonywany zarówno z własnym ciężarem ciała, jak i z dodatkowym obciążeniem, na przykład sztangą lub kettlem.

Ławka do przysiadu bułgarskiego – czy jest potrzebna?

W domu przysiad bułgarski można zrobić nawet przy pomocy krzesła, ale w komercyjnej siłowni czy klubie fitness znacznie lepiej sprawdzi się ławka, taka jak nasza DR040. Dlaczego?

Jest zdecydowanie stabilniejsza od krzesła. Jeśli ćwiczysz z ciężarem własnego ciała, ma to mniejsze znaczenie, ale kiedy w grę wchodzi sztanga czy hantle – ryzyko upadku i kontuzji znacznie wzrasta. 

Przysiady bułgarskie często wykonywane są w oparciu o tradycyjne ławki treningowe. Powoduje to jednak ich blokowanie - w efekcie nie mogą z nich korzystać osoby, które chciałyby zrobić np. wyciskanie. Ławka do przysiadu bułgarskiego jest niewielka, nie zajmie w siłowni dużo miejsca, a może zapobiec wielu konfliktom!

Trudno wyobrazić sobie, żeby w komercyjnej siłowni jako sprzęt do przysiadów były używane krzesła, ale czasem jako podporę wykorzystuje się skrzynie plyometryczne. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo blokujemy w ten sposób dostęp osobom, które chcą wykorzystywać skrzynie zgodnie z ich przeznaczeniem. 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że ławka DR040 jest znacznie wygodniejsza od twardej skrzyni – ma miękką, elastyczną, tapicerowaną podkładkę. Przy pierwszym przysiadzie możesz nie zauważyć różnicy, ale przy drugiej - trzeciej serii?

Ławka do przysiadu bułgarskiego DR040 – specyfikacja:

  • waga: 22 kg
  • wymiary: 63,6 cm x 59,1 cm x 47 cm
  • materiał: stal malowana proszkowo

Szukasz ławki do ćwiczeń? Nie wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź porady na naszym blogu!