Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Ławki do ćwiczeń - sprawdź, jak wybrać najlepszą

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić profesjonalną ławeczkę do ćwiczeń, to… możesz już przestać. To jedno z niezbędnych urządzeń w każdej komercyjnej siłowni, często spotykane również w siłowniach domowych. Nie wahaj się więc, czy kupić ławkę, ale raczej - jaki rodzaj wybrać. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze modele ławek z naszej oferty.

Wybraliśmy zarówno tańsze, jak i droższe warianty, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Ławki treningowe – zastosowanie

Do czego można używać ławek treningowych? Są na tyle wszechstronne, że sprawdzą się jako sprzęt do treningu całego ciała. Najczęściej wykorzystywane są jako wsparcie podczas treningu siłowego z hantlami lub sztangą: do wyciskania leżąc płasko lub na skosie, wiosłowania, unoszenia hantli w bok, nad głową lub klatką, rozpiętek, unoszenia nóg z obciążeniem, a także wielu innych ćwiczeń. 

Ławka do ćwiczeń może też być podpórką do różnego rodzaju pompek. Wszystko zależy od rodzaju samej ławki i kreatywności ćwiczącego. 

Profesjonalne ławki treningowe – rodzaje

Jakie modele ławek spotkamy na rynku? Główny podział to:

• ławki płaskie (np. DR014 Eurosport-fitness, Heavy Duty 2.0 Xenios, XFW-7000 True Fitness) – najprostsze konstrukcyjnie, ale dające wiele możliwości kombinacji ćwiczeń;

• ławki skośne (np. DR034 Eurosport-fitness, Life Fitness Signature, Xenios Essentials)  – z wielostopniową regulacją umożliwiającą ustawienie ławki na skos w górę bądź w dół;

• ławki pod sztangę (np. płaska Nautilus, skos w górę DR005 Eurosport-fitness, skos w dół DR006 Eurosport-fitness, regulowana skos w górę/dół Ffittech) – do ćwiczeń ze sztangą, ze stojakami do odłożenia gryfu i tulejami na obciążenia;    

• ławki do ćwiczeń konkretnych partii mięśni, które mogą być alternatywą do maszyn siłowych: 
        ◦ GHD do mięśni core, pośladków oraz ścięgien podkolanowych, (np. Ffittech), 
        ◦ modlitewniki do bicepsów (np. DR020 Eurosport-fitness), 
        ◦ rzymskie do ćwiczeń mięśni brzucha, nóg, pośladków i grzbietu (np. XFW-5600 True Fitness), 
        ◦ do mięśni brzucha (np. Abdominal Adjustable Bench Nautilus), 
        ◦ do mięśni pośladków (np. Power Glute Machine FFittech), 
        ◦ do barków (np. DR029 Eurosport-fitness).

Jaka ławka treningowa sprawdzi się najlepiej w siłowni i klubie fitness?

Wybór ławek na rynku jest olbrzymi, jak więc wybrać tę, która przypadnie do gustu Twoim klientom? Jaka będzie przez nich używana na tyle często, by na siebie zarabiała?

Kiedy możliwości jest tak wiele, trzeba ograniczyć kryteria, którymi będziemy się kierować. Mogą to być np. waga, wielkość, udźwig, dodatkowe funkcje lub po prostu cena.

Przygotowaliśmy zestawienie naszych najpopularniejszych ławek treningowych. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w dokonaniu właściwego wyboru, ale jeśli nie – zadzwoń albo napisz do nas, chętnie doradzimy.

Ławki treningowe płaskie

 

Ławki treningowe regulowane


Ławki treningowe pod sztangę


Ławki treningowe na mięśnie brzucha

 

Ławki treningowe na wybrane partie mięśni

 

Ławki GHD, na nogi oraz pośladki

Czytaj też: Skrzynia plyometryczna - rodzaje, zastosowanie. Jaką skrzynię do ćwiczeń kupić?

foto główne: Freepik