Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Wyposażenie siłowni - jaki sprzęt do ćwiczeń jest niezbędny? Podstawowe urządzenia

Sprzęt do siłowni to bardzo ważna inwestycja, która nie może być podjęta spontanicznie, bez odpowiednich analiz rynku, producentów maszyn, cen. Dlaczego? Ponieważ tylko optymalnie dobrane i kompletne wyposażenie siłowni, które składa się z profesjonalnych maszyn wysokiej jakości, może zapewnić sukces w tej branży. Tak więc, jaki sprzęt do siłowni naprawdę warto kupić?

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń - co kupić wyposażając siłownię? Sprzęt siłowy i sprzęt fitness

Pierwsza kategoria urządzeń treningowych, na którą należy zwrócić uwagę to maszyny siłowe dedykowane do efektywnego budowania masy mięśniowej. W każdym dobrym obiekcie sportowym powinny znaleźć się atlasy siłowe wielofunkcyjne, które jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają trening różnych partii mięśniowych. Na pierwszy rzut oka tego typu sprzęty wyglądają na bardzo skomplikowane, jednak wbrew pozorom są proste i intuicyjne w obsłudze - wielu bywalców siłowni chętnie z nich korzysta. W zależności od dostępnej powierzchni i budżetu mogą to być atlasy jednostanowiskowe lub wielostanowiskowe.

W jakie inne maszyny warto zainwestować? Na pewno będą to ławki treningowe do siłowni, które pozwalają m.in. doskonalić mięśnie klatki piersiowej, brzucha, barków, tricepsów. Kolejnym, ważnym elementem wyposażenia siłowni są hantle, sztangi, obciążenia i gryfy dedykowane do ćwiczenia górnych partii ciała. Bezpieczeństwo, stabilizację i komfort ćwiczeń zapewniają solidne, gumowe podłogi, maty oraz pomosty ciężarowe, na których również nie warto oszczędzać.

Oczywiście siłownię odwiedzają nie tylko osoby zainteresowane treningiem siłowym i kulturystyką, ale też fani treningu kardio. Z tego względu w kompleksowo wyposażonym obiekcie nie może zabraknąć sprzętu fitness przeznaczonego do ćwiczeń aerobowych. Absolutną podstawą są profesjonalne bieżnie treningowe, które cechują się lepszą wytrzymałością i parametrami, niż modele dedykowane do użytku domowego. Wielu bywalców siłowni chętnie korzysta też z orbitreka - to wszechstronna maszyna do treningu kardio, która angażuje niemal wszystkie mięśnie ciała i pozwala skutecznie redukować niechcianą tkankę tłuszczową bez obciążania stawów. Inny, niezbędny sprzęt to rowery treningowe (poziome, pionowe), dzięki którym możesz wzmocnić mięśnie nóg i poprawić kondycję. 

Mamy nadzieję, że nasz krótki artykuł dostarczy Ci podstawowej wiedzy na temat odpowiedniego wyposażenia siłowni. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane sprzętem komercyjnym nowym i używanym. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiednich maszyn do siłowni.