Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Maszyna siłowa suwnica na nogi S3LP Nautilus Nitro Leg Press

Producent: Nautilus

Ćwiczenia na mocne mięśnie nóg to jedna z najczęściej wykonywanych jednostek treningowych w siłowniach, dlatego w trosce komfort użytkowników warto zadbać o odpowiednią ilość maszyn siłowych rozwijających tę grupę mięśni. Klasyczna maszyna Leg Press nigdy nie będzie stać bezużytecznie!

Opis produktu

Ćwiczenia na mięśnie nóg – na poprawę kondycji i odchudzanie

Mocne mięśnie nóg są kluczowe dla wielu dyscyplin sportowych, takich jak bieganie, skakanie, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis czy narciarstwo.

Mocne nogi ułatwiają także wykonywanie codziennych czynności, zapewniają stabilność, równowagę i umożliwiają sprawniejsze poruszanie się. Wspierają układ kostno-stawowy, pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, zapobiegają bólom pleców i redukują ryzyko osteoporozy.

W przypadku kontuzji lub urazów dolnej części ciała, mocne mięśnie nóg mogą wspomóc proces rehabilitacji. Siła mięśniowa pomaga w odbudowie siły i stabilności, przywracając pełną funkcjonalność i zmniejszając ryzyko kolejnych urazów.

Ćwiczenia angażujące duże grupy mięśni, takie jak trening nóg, pobudzają metabolizm i przyspieszają spalanie kalorii. Regularne ćwiczenia nóg mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i wspomagać proces utraty wagi.

Maszyna do ćwiczeń mięśni nóg Nautilus Nitro Leg Press

Leg Press jest maszyną używaną głównie do wzmocnienia mięśni nóg, szczególnie mięśni czworogłowych uda oraz mięśni pośladkowych. Podobnie jak we wszystkich innych maszynach siłowych marki Nautilus, tak i w tej zastosowano krzywki, dzięki którym ćwiczący czuje odpowiedni opór podczas całego ruchu. Jest on proporcjonalny do siły mięśni zaangażowanych w różnych pozycjach w trakcie ćwiczenia. Opór jest najniższy na początku, wzrasta wraz z postępem ruchu i nieznacznie spada pod koniec. Dzięki temu mięśnie pracują wydajniej, są odpowiednio „dociążone”, a trening przynosi lepsze efekty.

Jakie zalety ma maszyna Nautilus Nitro Leg Press?

 • Konstrukcja wymyślona przez twórcę marki, Arthura Jonesa, pozwala skutecznie rozwijać mięśnie nóg, ale bez obciążania pleców i stawów kolanowych.
 • Bardzo duża platforma na stopy pozwala użytkownikom zmieniać ich pozycję, aby zaangażować podczas treningu różne mięśnie nóg (uda, łydki).
 • Dodatkowa podpórka pod piętę zapobiega zsuwaniu się stóp z platformy i poprawia komfort treningu.
 • Maszyna jest niezwykle trwała, bo zbudowano ją z grubych, stalowych ram. Jest przy tym mało awaryjna, bo nie posiada udziwnień i detali, które w tego typu maszynach są zbędne, a tylko niepotrzebnie podnoszą ich koszt.
 • Posiada blokadę zwalniającą ciężar, dzięki której rozpoczęcie i zakończenie treningu jest proste, a co najważniejsze – bezpieczne.
 • Ma regulowany kąt oparcia oraz regulowane w poziomie siedzisko, łatwo więc dopasować ją do własnych gabarytów.
 • Duża, wyprofilowana poduszka pod plecy dobrze stabilizuje i chroni przed przeciążeniem odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
 • Jest idealną maszyną dla osób początkujących, bo „wymusza” na użytkowniku prawidłowy ruch. Trening na tej maszynie jest znacznie bezpieczniejszy niż klasyczny trening na nogi wykonywany z wolnymi ciężarami. Osoby, które stawiają w siłowni pierwsze kroki, na pewno docenią klarowną infografikę z instrukcją, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia.
 • Ma kompaktowe rozmiary, więc zmieści się nawet w niedużej siłowni. W większych obiektach pozwoli na dostawienie innego rodzaju sprzętu i poszerzenie oferty.
 • Otwarta konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do maszyny.
 • Gumowe nóżki poziomujące zapewniają maszynie stabilność i chronią podłogę przed zniszczeniem.
 • Antypoślizgowe uchwyty przy siedzisku pomogą ci utrzymać prawidłową, stabilną pozycję podczas ćwiczeń z większymi ciężarami.

Specyfikacja:

 • wymiary: 190 cm x 99 cm x 170 cm
 • waga stosu: 218 kg
 • waga maszyny: 440 kg.

Maszyna została wyprodukowana w USA.

Chcesz wiedzieć więcej o maszynach Nautilus? czytaj tutaj


Chcesz wiedzieć, jak odnawiamy maszyny siłowe? Na jakie gwarancje możesz liczyć i jak załatwiamy sprawy serwisowe? czytaj tutaj


Wariant „as is” (czyli „taki, jaki jest”) to zdecydowanie najtańsza opcja zakupu – cena może być nawet o 80% niższa od ceny sprzętu regenerowanego i o ok. 40% - od ceny sprzętu odnowionego. Na co możesz liczyć wybierając ten wariant? czytaj tutaj