Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Poduszka sensoryczna art. nr A023-2

Producent: Eurosport fitness

Boli Cię kręgosłup, bo prowadzisz siedzący tryb życia, a na ćwiczenia nie masz czasu? W pracy czujesz się ospały i znużony? A może przeciwnie: jesteś aktywny, ale chcesz poprawić koordynację ruchową i stabilizację swojego ciała, wzmocnić mięśnie głębokie, poćwiczyć równowagę? Wszystkie te cele zrealizujesz przy pomocy prostego, niedrogiego i łatwego w użytkowaniu narzędzia – poduszki sensorycznej.

 

karta produktu - pobierz

Opis produktu

Jak działa poduszka sensoryczna?

Poduszka sensoryczna jest wykonana z miękkiego, elastycznego, ale mocnego tworzywa. Dzięki temu, że sam decydujesz jak mocno ją nadmuchać, możesz dopasować jej działanie do własnych potrzeb (im poduszka bardziej miękka, tym trudniej utrzymać na niej równowagę). Jej powierzchnia dodatkowo pokryta jest wypustkami, które stymulują receptory dotykowe skóry. Poduszki mogą pomóc w zmniejszeniu stresu i napięcia mięśniowego, poprawić krążenie krwi i zwiększyć zakres ruchu w stawach.

Używanie poduszki jest banalnie proste. Jeśli chcesz przy jej pomocy niwelować bóle kręgosłupa (albo im zapobiegać), nie wymaga nawet dodatkowego czasu - wystarczy napompować ją do pożądanego stopnia twardości i siedzieć na niej w czasie pracy lub oglądania telewizji. Dzięki temu, że jest niestabilna, zmusi nasze mięśnie głębokie do pracy, a na nas wymusi przyjęcie odpowiedniej postawy. Jej dodatkową zaletą jest to, że aktywując mięśnie do pracy, pobudzi do działania cały organizm, przeciwdziałając znużeniu. A po pracy wykorzystaj ją jako masażer do stóp lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jak ćwiczyć na poduszce sensorycznej?

Poduszki sensoryczne doskonale sprawdzają się podczas rehabilitacji, zajęć poprawiających równowagę ciała, pilatesu i treningów wzmacniających. Możesz wykonać przy jej pomocy takie ćwiczenia, jak siady lub stanie na poduszce, balans, skłony, pompki, przysiady czy deskę.

Poduszka sensoryczna dla dzieci

Poduszki sensoryczne doskonale nadają się do zabaw profilaktycznych zapobiegających wadom postawy u dzieci.

Są również bardzo popularne w terapii dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, takimi jak zaburzenia integracji sensorycznej, autyzm lub zespół Aspergera.

Poduszka sensoryczna - specyfikacja:

  • średnica: 33 cm
  • grubość: 7,6 cm
  • waga: 1,3 kg