Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

True Fitness – sprzęt do siłowni klasy premium

Siłownie powstają dziś w różnych miejscach: centrach handlowych, dawnych halach produkcyjnych, na osiedlach, w szkołach, w kompleksach apartamentowców... Tak duża różnorodność sprawia, że poszerza się także paleta klientów korzystających z tych obiektów: to już nie tylko młodzi mężczyźni przyzwyczajeni do garażowo-piwnicznych standardów, ale też osoby dobrze sytuowane, dla których jakość sprzętu do ćwiczeń jest równie ważna jak estetyka i komfort. Tym samym coraz silniejszą pozycję na rynku mają firmy produkujące sprzęt klasy premium, takie jak amerykańska True Fitness.

Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt? Zanim to wyjaśnimy, przyjrzyjmy się krótko historii tej renomowanej marki.

Frank Trulaske, założyciel i dyrektor generalny True Fitness od 1981 roku (fot. True Fitness)

Historia True Fitness

True Fitness to firma z długoletnią tradycją, której korzenie sięgają roku 1981. Została założona przez entuzjastę zdrowego stylu życia, Franka Trulaske. Frank dorastał w rodzinie, która prowadziła firmę produkującą sprzęt chłodniczy. Zarówno on, jak i jego brat byli zapalonymi sportowcami i miłośnikami joggingu. W 1979 roku ich ojciec kupił pierwszą domową bieżnię. Oczywiście obaj bracia zaczęli na niej biegać, ale szybko okazało się, że to sprzęt, który nie spełnia ich wymagań. Szukali lepszej, ale… nie znaleźli. W końcu stwierdzili, że mogą zbudować ją sami.

- Powiedziałem mojemu bratu, że może to być dla nas świetna koncepcja jako szansa biznesowa – wspomina Frank Trulaske. - Zdecydowałem jednak, że jeśli mamy wejść w ten biznes, musimy mieć najlepszą bieżnię na świecie.

pierwsza bieżnia True Fitness (foto: Fb True Fitness)

Te słowa stały się mottem, które w firmie True Fitness jest aktualne do dziś. Z czasem w ofercie pojawił się inny sprzęt do treningu cardio: orbitreki i rowery, a w 2002 roku - seria True Stretch pomagająca w rozciąganiu mięśni.

W 2015 roku rozpoczął się kolejny etap w rozwoju - True Fitness przejęła firmę Paramount Fitness, która od 1954 roku produkowała maszyny siłowe. Efektem tego przejęcia stała się True Force - pierwsza linia maszyn siłowych w ofercie True. Pięć lat później, w 2020 roku, True kupiło od Nautilus Inc. markę Octane Fitness znaną z produkcji najwyższej jakości produktów cardio.

True Fitness – najwyższa jakość sprzętu do ćwiczeń

Od chwili założenia w 1981 roku True opiera się na dwóch podstawowych zasadach: chce tworzyć produkty najwyższej jakości i zapewniać klientom doskonałą obsługę. Od samego początku stara się wyposażać swoje maszyny w najnowszą technologię i funkcje zapewniające bezpieczeństwo i najwyższy komfort ćwiczeń. To właśnie tej marce zawdzięczamy tak powszechnie dziś stosowany system kontroli tętna, to ona wprowadziła na rynek bieżni pierwszy wyjmowany klucz bezpieczeństwa. Klienci cenią ją także za dwa opatentowane systemy:

  • Soft System® - system zawieszenia skonstruowany jest tak, że neoprenowe amortyzatory z przodu pasa biegowego amortyzują każde uderzenie stopy, a tył pozwala biegaczowi mocniej się odbić

  • Soft Select® - powierzchnia do biegania ma różne poziomy twardości i użytkownik w prosty sposób może zmieniać „nawierzchnię”, aby poczuć się np. jak na bieżni lub chodniku.

Dziś True Fitness to kilka serii maszyn siłowych, sprzęt cardio i klatki do rozciągania. Łączy je funkcjonalność, bardzo wysoka jakość i piękna stylistyka, a z drugiej strony prostota i łatwość użytkowania.

Firma znana jest również z tego, że jej sprzęt jest niemal nie do zdarcia. W USA wiele osób ma w swoich domach lub siłowniach bieżnie True kupione nawet 20 czy 30 lat temu, które nadal działają. A jednym z najlepszych dowodów na to, że firma wierzy w swoją wyjątkową jakość, jest 5 lat gwarancji, której udziela na swoje produkty – to znacznie dłużej niż propozycje konkurencji.

Na poczesnym miejscu w siedzibie firmy w St. Louis znajduje się motto: „Integrity Matters” („Uczciwość ma znaczenie”.)

- Uważam, że uczciwość ma znaczenie z wielu powodów. Ale uczciwość to nasze motto. Jeśli mówimy, że coś zrobimy, to to robimy – podkreśla Frank Trulaske.


Poznaj sprzęt marki True Fitness w naszej ofercie: