Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Jaki sprzęt kupić do małej siłowni lub klubu fitness klasy premium? Poznaj zalety maszyn True Fitness Force i Fitness Line

Kolejny odcinek cyklu, w którym opisujemy maszyny siłowe amerykańskiej marki True Fitness, poświęcamy maszynom dwufunkcyjnym z serii Force i Fitness Line. Zdania na temat wielofunkcyjnego sprzętu do ćwiczeń bywają podzielone (nie wszyscy cenią sobie takie rozwiązania), ale jeśli faktycznie masz w siłowni mało miejsca, warto rozważyć tę opcję. Dodatkową zaletą obu serii jest ich cena: są o klilka tysięcy złotych tańsze od swoich odpowiedników z serii Palladium czy Fuse XL.

Force i Fitness Line – gdy budżet i miejsce są ograniczone

Ważną cechą obu prezentowanych serii jest ich kompleksowość: znajdziemy tu nie tylko maszyny siłowe, ale też wyciągi wielofunkcyjne, ławki i stojaki do przechowywania sprzętu. Przy odpowiednim skonfigurowaniu możemy więc wyposażyć całą niewielką siłownię czy klub.

W skład serii Force wchodzi:

 • 6 maszyn dwufunkcyjnych: Leg/Calf Press, Leg Extension/Seated Leg Curl, Multi-Press, Lat/Row, Biceps/Triceps, Low Back/Ab
 • 2 ławki do ćwiczeń: Flat/Incline Bench, Ab Bench
 • wyciąg wielofunkcyjny SM 1000
 • stojak do przechowywania hantli i kettli SF-1050.

Seria Fitness Line to:

 • 12 maszyn: Multi Press, Pec/Rear Delt, Low Back/Ab, Chest Press, Lat/Row, Biceps/Triceps, Shoulder Press, Leg Extension/Seated Leg Curl, Leg/Calf Press, Inner/Outer Thigh, Leg Extension i Seated Leg Curl
 • 3 ławki: FS-20 Fid Bench, FS-22 Ab/Low Back i FS-21 Decline/Ab Bench
 • stojak FS-24
 • maszyna Smitha FS-30
 • drążek Dip/Chin FS-23
 • 2 wyciągi: FS-100 i FS-70.

Obie serie polecane są do komercyjnych i pół-komercyjnych obiektów, których właściciele mają problem z miejscem (a raczej jego brakiem) i dysponują mniejszym budżetem. Dlaczego? Najlepiej obrazuje to poniższa tabela, w której porównaliśmy po trzy wybrane maszyny z serii Palladium, Fuse XL, Force i Fitness Line.

 

 

Jak widać maszyny z serii Force i Fitness Line przy porównywalnych (a czasem mniejszych rozmiarach) mają znacznie niższą cenę. Nie zapominajmy też, że są to maszyny dwufunkcyjne, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca i... pieniędzy.

Maszyny siłowe True Fitness – główni odbiorcy

Gdzie najczęściej trafiają maszyny z serii Force i Fitness Line? Polecane są głównie do siłowni firmowych, apartamentowców, szkół wyższych, pensjonatów i hoteli. 

Zdaniem twórców obu serii ich funkcjonalność jest porównywalna do:

 • True Fitness Force: Life Fitness Axiom, Matrix Versa, Precor Vitality, Core Instinct, Hoist HD, Cybex Ion
 • True Fitness Line: Life Fitness Axiom, Precor Vitality, Hoist HD, Tuff Stuff Cal Gym, Core Instinct, Inflight CT Series.

 

Jak dobrać sprzęt do ćwiczeń w klubie klasy premium? True Fitness to wiele wariantów, ale spójny styl

W ofercie marki True Fitness znajdziemy wiele różnego rodzaju maszyn, wyciągów, ławek, stojaków i innych elementów wyposażenia siłowni, ale łączy je jedno: można je łatwo mieszać i dopasowywać do stylu obiektu. Maszyny mają panele jednakowej wysokości, są utrzymane w takiej samej kolorystyce, z możliwością customizacji (w przypadku serii Fitness LIne customizacja dotyczy tapicerki, kolor ram jest standardowy). Nawet jeśli pochodzą z różnych serii, nie będzie się to rzucało w oczy. 

Serie Force i Fitness Line, mimo niższej ceny, wykonane są tak samo starannie i z taką samą dbałością o szczegóły, jak ich droższe odpowiedniki. Wykorzystano w nich tak cenione przez klientów rozwiązania, jak regulacja siedziska ze wspomaganiem siłownika gazowego (płynna i nie wymagająca użycia siły) czy kolorowe instrukcje pokazujące krok po kroku jak wykonać poszczególne ćwiczenia. 

Szukasz sposobu na połączenie klasy i jakości z niewielką przestrzenią treningową? Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań proponowanych przez True Fitness – oni naprawdę wiedzą, co robią!

czytaj też: Klub fitness klasy premium w praktyce: klienci marki True Fitness