Klub fitness klasy premium w praktyce: kto kupuje sprzęt marki True Fitness?
W ofercie naszej firmy znajdziecie sprzęt na każdą kieszeń: od najprostszych, a jednocześnie najbardziej ekonomicznych modeli, po maszyny klasy premium, takie jak amerykańskie True Fitness. Można je spotkać w siłowniach i klubach fitness na całym świecie: od USA, przez Europę, aż po Singapur, Malezję i Australię. Kim są klienci marki True Fitness? Gdzie (i dlaczego) sprawdzają się konkretne maszyny? Zapraszamy do lektury i obejrzenia zdjęć – zobaczcie, jak urządza się siłownie na świecie.
Siłownie uniwersyteckie i szkolne
Powszechnie wiadomo, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie – i fizyczne, i psychiczne. Nie tylko wzmacnia stawy i mięśnie, ale też zwiększa poziom serotoniny, poprawia nastrój, pomaga „oczyścić” głowę i lepiej skupić się na nauce. Nie bez znaczenia jest też promowanie wśród młodego pokolenia właściwych nawyków. Dziś coraz częściej ludzie przychodzący na studia mają już za sobą pierwsze doświadczenia sportowe, chcą i lubią ćwiczyć, więc warto to wykorzystać.
Jaki sprzęt powinien się znaleźć w siłowni na uniwersytecie czy akademiku? Przede wszystkim różnorodny, bo młodzi ludzie zwykle nie mają większych ograniczeń zdrowotnych i mogą intensywnie trenować cardio, cross czy dźwigać większe ciężary.
A co z jakością? Przed młodymi ludźmi świat stoi otworem, mimo młodego wieku sporo już widzieli i naprawdę potrafią odróżnić sprzęt dobry od kiepskiego. A jeśli mówimy o prowadzeniu siłowni w prywatnym akademiku czy na prywatnej uczelni, standard okazuje się równie ważny, jak np. w przypadku hoteli czy ośrodków SPA.
Maszyny True Fitness polecane do siłowni uniwersyteckiej:
-
bieżnia True 900 – z największą powierzchnią pasa do biegania w branży i prędkością maksymalną 27 km/h przy maksymalnym nachyleniu 18%
-
maszyna Leg Press SPL–0300
-
maszyna Lat Pulldown SPL-1100
-
suwnica Smitha XFW-6800
-
systemy modułowe Palladium do treningu całego ciała
Case study
Na położonym w południowo-zachodnim regionie Irlandii Uniwersytecie College Cork (UCC) studiuje 22 000 studentów. Uczelnia jest także wiodącym irlandzkim instytutem badawczym. Tuż obok mieści się kompleks sportowy Mardyke Arena, z którego korzystają studenci, pracownicy i wykładowcy uczelni, a także mieszkańcy Cork. Znajdują się tu m. in. 2 boiska trawiaste, boisko do hokeja, sale do ćwiczeń, kryta bieżnia z klimatyzacją, ścianka wspinaczkowa, sauna i łaźnia parowa, hala sportowa, korty do squasha oraz placówka opieki nad dziećmi. Co roku kompleks odwiedza ponad 650 000 osób.
Kiedy po wielu rozmowach kwalifikacyjnych zapadła decyzja, że sale do ćwiczeń w Mardyke Arena zostaną wyposażone w sprzęt cardio i siłowy marki True Fitness, eksperci firmy pomogli przeprojektować wnętrza, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. W strefach cardio stanęły bieżnie Alpine Runner, schody Palisade i orbitreki. Strefa treningu siłowego jest wyposażona w pełną gamę sprzętu siłowego, m.in. maszyny z serii Fuse oraz ławki. Efekt? W 2019 roku Mardyke Arena UCC została nagrodzona tytułem najlepszej siłowni nie tylko w Munster, ale całej Irlandii.
Sprzęt do ćwiczeń w ośrodku rehabilitacyjnym lub sanatorium
Ćwiczenia fizyczne są jednym z niezbędnych elementów skutecznej rehabilitacji. Mogą pomóc na wiele różnych sposobów: poprawiają pracę serca, krążenie krwi, dodają energii, przyspieszają metabolizm. Dodatkowo sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, więc są lekiem na samotność, na którą narzeka tak wielu seniorów.
Jaki sprzęt sprawdzi się w ośrodku rehabilitacyjnym lub sanatorium? Będą z niego korzystać osoby starsze, więc musi być prosty w obsłudze, z widocznymi instrukcjami, z łatwym dostępem i – oczywiście – bezpieczny. Polecane do tego typu ośrodków sprzęty marki True Fitness obsługiwane są często jednym przyciskiem, mają szyny zabezpieczające, wygodne siedziska i łatwo dostępne uchwyty.
Sprzęt True Fitness polecany do sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych:
-
orbitreki, np. Spectrum z krokiem opartym na naturalnym ruchu
-
rowery poziome, np. True Fitness 900 z dzieloną ramą ułatwiającą wsiadanie
-
bieżnie, np. True Fitness 400 z niską prędkością minimalną i poręczami
-
klatka True Stretch – bezpieczna platforma do rozciągania i poprawy elastyczności mięśni
-
maszyna Multipress SD-1005 – wielopozycyjne siedzisko, podparcie odcinka lędźwiowego, regulacja wspomagana siłownikiem gazowym
Siłownie w apartamentowcach i mieszkaniach na wynajem - jak podnieść wartość inwestycji?
Stajemy się coraz bardziej wygodni: chcemy mieć więcej udogodnień na wyciągnięcie ręki, nie marnować cennego czasu na dojazdy, korki, szukanie parkingu itp. To dlatego coraz częściej w nowo budowanych kompleksach mieszkaniowych tworzone są większe lub mniejsze siłownie. Takie rozwiązanie przynosi korzyści wszystkim stronom. Lokatorzy mogą lepiej zaplanować swoje treningi, oszczędzają czas i pieniądze, które musieliby przeznaczyć na dojazdy i zakup karnetów. Takie mieszkania zyskują na atrakcyjności, są wynajmowane częściej i na dłużej, na czym zyskują ich właściciele. Deweloperzy muszą wprawdzie na początku zainwestować więcej pieniędzy w budowę i wyposażenie siłowni, ale też takie mieszkania kosztują więcej. W klubie fitness czy siłowni można też później organizować różne eventy, co daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.
W jaki sprzęt wyposażyć siłownię czy klub fitness w kompleksie mieszkaniowym? W zależności od powierzchni możemy postawić na utworzenie stref do określonych treningów (cardio, siłowy, cross, funkcjonalny itp.), lub wybrać maszyny wielofunkcyjne, które oszczędzają miejsce. Na pewno ważna jest jakość: w takim miejscu maszyny muszą pracować bezawaryjnie, bo klienci już zapłacili za dodatkowe udogodnienia i chcą z nich korzystać.
Maszyny siłowe i cardio do apartamentowców:
-
bieżnia Stryker Slat – prawie nie wymaga konserwacji, woskowania, przekładania pasa
-
wyciąg do treningu funkcjonalnego XFT-900 - kolumny obracają się o 360°, co pozwala na nieograniczony ruch w wielu pozycjach
-
modułowe systemy Palladium – pozwalają dobrze wykorzystać dostępną powierzchnię, w zależności od opcji jednocześnie może na nich ćwiczyć nawet 16 osób
-
Quickfit Pro SM-1050 - kompaktowy i zajmujący mało miejsca pojedynczy wyciąg pasuje do każdej przestrzeni, także niewielkiej, a pozwala wykonać trening całego ciała
-
maszyna do ściągania i wiosłowania SD-1002 – dwufunkcyjna maszyna oszczędzająca miejsce, do popularnych ćwiczeń klatki piersiowej, ramion i grzbietu
Siłownie służb mundurowych - wojska, policji, straży pożarnej
Funkcjonariusze służb mundurowych muszą być sprawni fizycznie – to oczywiste. W ich przypadku to nie tylko kwestia zdrowia czy kondycji, ale też bezpieczeństwa. Równie ważne jest jednak to, że ruch pomaga zredukować stres, przywraca równowagę psychiczną i dodaje pewności siebie.
Jaki sprzęt powinien się znaleźć w siłowni wojskowej, w komendzie policji czy straży pożarnej? Przede wszystkim musi być na tyle solidny, by wytrzymał intensywne użytkowanie przez osoby bardzo sprawne fizycznie, silne, aktywne na co dzień. Po drugie: musi sprostać wyzwaniom, jakie przed strażakami, żołnierzami czy policjantami stawia codzienna służba. Muszą szybko biegać, sprawnie wspinać się na duże wysokości, pokonywać schody, podciągać się na rękach czy dźwigać ciężary.
Jakie maszyny sprawdzą się więc w siłowni mundurowej?
-
bieżnia Alpine Runner – z jednym z największych wznosów na rynku (30 stopni)
-
rower pionowy 900 - jeden z najsmuklejszych, a przy tym najtrwalszych rowerów w branży, ma 3-elementowy zespół wału korbowego z kutej stali i 30 poziomów oporu, dzięki którym nadaje się do najbardziej intensywnych treningów
-
schody treningowe Palisade Climber – z jedym z najgłębszych stopni w branży, można na nich przeprowadzać testy sprawnościowe dla strażaków
-
dwustronna klatka XFW-8300 z maksymalną wagą użytkownika 347 kg
-
Atlas HD - największy wolnostojący atlas w ofercie True Fitness, z mnóstwem narzędzi treningowych, systemów przechowywania i akcesoriów, idealny do wykonania każdego treningu grupowego.
Siłownia w firmie - dlaczego warto ją urządzić?
Badania wyraźnie pokazują, że osoby, które codziennie ćwiczą, są bardziej produktywne, mniej chorują i rzadziej borykają się z problemem wypalenia zawodowego. Jeśli mają możliwość zrobienia treningu po pracy, zyskują czas, który mogą poświęcić rodzinie. Osiągnięcie satysfakcjonującego work-balance przekłada się na wyższy poziom zadowolenia z pracy. Dodatkowo ćwiczenia łagodzą stres i wytwarzają endorfiny, dzięki którym pracownicy mają więcej energii do pracy. Siłownia w firmie to także miejsce integracji – znacznie bardziej efektywnej, niż osławione wyjazdy.
Jakie maszyny True Fitness sprawdzą się w siłowni firmowej? Osoby, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, docenią ćwiczenia na takich maszynach, jak:
-
bieżnia True 650 - maksymalna prędkość 19 lub 24 km/h, 15% maksymalnego nachylenia, dwustronny blat
-
maszyna do ćwiczeń klatki piersiowej Chest Press Fuse 0900
-
wyciąg wielofunkcyjny FT-900
-
orbitrek Spectrum - do kompleksowego treningu całego ciała
-
dwufunkcyjna ławka do ćwiczeń mięśni brzucha i grzbietu FS-22
-
maszyna do ściągania z góry i wiosłowania FS-53
Siłownie hotelowe - na czym chcą ćwiczyć klienci premium?
O różnych aspektach związanych z utworzeniem siłowni w hotelu pisaliśmy już w artykule „Siłownia w hotelu - jaki sprzęt treningowy kupić?” Dodajmy więc tylko, że sprzęt treningowy powinien być prosty w obsłudze, bo jeśli goście nie będą umieli z niego korzystać, to łatwo o kontuzje. Ważne jest więc, by na maszynach znalazły się czytelne i dobrze widoczne instrukcje.
Jakie maszyny sprawdzą się w hotelowej siłowni? Wiele zależy od naszej klienteli. Jeśli zwykle goszczą u nas osoby dobrze sytuowane, przyzwyczajone do pewnego poziomu życia, to nie psujmy efektu ustawiając w siłowni przeciętny, niskobudżetowy sprzęt. Jeżeli jednak mamy do czynienia z osobami, dla których ważny jest sam ruch i aktywność fizyczna, wygląd maszyn nie ma aż takiego znaczenia. W obu przypadkach kluczowe jest jedno – bezawaryjność maszyn. Część gości może już nigdy do nas nie wrócić i nie dostaniemy szansy na naprawę błędów, a ich opinia o naszym obiekcie pójdzie w świat.
Zwykle hotelowe siłownie nie są zbyt duże, dlatego sprawdzą się w nich kompaktowe urządzenia True Fitness, np.
-
half rack XFW-8100
-
linia dwufunkcyjnych maszyn siłowych Force
-
ławki z serii XFW
-
wyciągi wielofunkcyjne z serii Functional Trainers
-
klatki do rozciągania seria Stretch.
Jeżeli właśnie stajesz przed wyzwaniem wyposażenia w sprzęt klubu fitness lub siłowni klasy premium, skontaktuj się z nami. Służymy pomocą na każdym etapie!
Czytaj też: True Fitness Palladium – maszyny siłowe klasy premium