Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel@eurosport-fitness.pl

Akcesoria na siłownię – najlepsze prezenty dla fanów fitnessu

Siłownia to nie tylko maszyny do ćwiczeń i sprzęt cardio. Nie sposób sobie wyobrazić takiego miejsca bez drobnych, ale bardzo potrzebnych akcesoriów: uchwytów do maszyn, taśm i lin do ćwiczeń, pasów kulturystycznych, kółek i piłek gimnastycznych czy rollerów do regeneracji. Taki sprzęt urozmaica treningi i przyciąga do siłowni kolejnych klientów. A jako że większość z tych akcesoriów nie kosztuje zbyt wiele, mogą być znakomitym prezentem gwiazdkowym.

W tym artykule przedstawiamy niektóre z akcesoriów do ćwiczeń, jakie znajdziecie w naszej ofercie. Dla ułatwienia podzieliliśmy je na grupy cenowe – dla osób z mniejszym i nieco większym budżetem. Chcesz uzupełnić wyposażenie swojej siłowni? Szukasz prezentu dla miłośnika sportów siłowych albo fanki fitnessu? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Akcesoria do maszyn siłowych, uchwyty i liny

Uchwyty do maszyn siłowych to sprzęt, którego nigdy nie jest zbyt wiele. Dzięki temu, że występują w wielu rodzajach, można je dopasować do potrzeb każdego użytkownika:

  • zwolennicy klasyki sięgną po proste, nylonowe albo w kształcie litery D,

  • fani ergonomii - po modele Thor Fitness, dzięki którym dłonie i nadgarstki męczą się zdecydowanie mniej, niż w przypadku modeli klasycznych,

  • osoby poszukujące urozmaicenia mogą wybierać spośród szerokiej gamy uchwytów mniej lub bardziej łamanych, trójkątnych itd.

Uchwyty do maszyn siłowych - nasze propozycje

do 100 zł:

pow. 100 zł:


Akcesoria do gryfów i ćwiczeń siłowych

Miłośnikom ćwiczeń siłowych polecamy akcesoria, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo treningu. Niektóre z nich, jak np. zestaw uchwytów do gryfów, pozwalają poszerzyć katalog wykonywanych ćwiczeń. Jeśli klasyczne wyciskanie robi się już trochę nudne, może warto pomyśleć o dodaniu do sztangi innych uchwytów i wykorzystaniu jej jako półsztangi? Aby koniec gryfu był stabilny, zamocuj go w uchwycie landmine, a ten ustaw w rogu pomieszczenia albo… bumperze.

W naszej ofercie znajdziesz też osłony na gryf, łańcuchy i rękawiczki treningowe, skórki chwytne, talk, stabilizatory na nadgarstki i wiele innych akcesoriów. Część z nich na pewno już masz, ale rękawiczki czy owijki dość szybko się zużywają, może więc czas już pomyśleć o wymianie? To także dobry pomysł na prezent dla fana siłowni.

Akcesoria do gryfów i ćwiczeń siłowych – nasze propozycje

do 100 zł:

pow. 100 zł:


Akcesoria do cross treningu, treningu funkcjonalnego i zajęć gimnastycznych

Cross treningi, treningi funkcjonalne i zajęcia gimnastyczne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Siłownie wprowadzają je do stałych grafików, dzięki czemu mają szansę zróżnicować swoją ofertę i przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów.

Oprócz specjalnych konstrukcji i trenażerów do przeprowadzenia cross treningu czy treningu funkcjonalnego przydają się także piłki, worki, młoty, opony, kettle, skrzynie plyometryczne itd. Dobrym uzupełnieniem są akcesoria, które nie kosztują wiele, a mogą jeszcze bardziej urozmaicić ćwiczenia.

Akcesoria do cross treningu, treningu funkcjonalnego i zajęć gimnastycznych – nasze propozycje

do 100 zł:

pow. 100 zł:


Po treningu – co może pomóc w regeneracji?

Regeneracja po ćwiczeniach jest niezbędnym elementem treningu, bo intensywny wysiłek fizyczny prowadzi do mikrouszkodzeń mięśni, ich zmęczenia oraz stresów metabolicznych. Regeneracja polega na naprawie tych mikrouszkodzeń, co umożliwia mięśniom adaptację i wzrost siły.

Zawodowi sportowcy mają do dyspozycji armię masażystów i fizjoterapeutów – inni miłośnicy aktywności muszą sobie poradzić sami. Na szczęście na rynku nie brakuje sprzętu służącego do regeneracji: rollerów, piłek do masażu, taśm, poduszek sensorycznych itp. Jeśli nie wiesz, co kupić dziewczynie, która chodzi na siłownię, skorzystaj z naszych pomysłów. Chłopakowi też się spodobają!

Akcesoria do regeneracji po treningu – nasze propozycje

do 100 zł:

pow. 100 zł:


Szukasz innych pomysłów na prezenty albo chcesz uzupełnić wyposażenie swojej siłowni czy klubu fitness? Zajrzyj na naszą stronę - oprócz powyższych propozycji znajdziesz tam też maty pod sprzęt, szeroką gamę hantli i kettli, gryfy, stepy i inne akcesoria. Ruszaj na zakupy!

 

Zobacz też: Jak wyposażyć strefę wolnych ciężarów?