Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 692 698 386

pawel.eurosportfitness@gmail.com

Landmine na bumpery art. nr BMPRLAMINE

Producent: Thor Fitness

Uchwyt na gryf typu landmine, który można zamocować w bumperze, to bardzo wygodna opcja. Nie musisz wiercić dziur w podłodze, a gryf i tak będzie stabilny. I możesz ćwiczyć tam, gdzie chcesz!

 

karta produktu - pobierz

Opis produktu

Ćwiczenia z półsztangą – jakie korzyści przynoszą?

Ćwiczenia z półsztangą to jedna z najbardziej wszechstronnych form treningu siłowego, więc warto je uwzględnić w swoim programie treningowym. Angażują wiele grup mięśniowych. Półsztanga to sprzęt do ćwiczeń, który pozwala pracować nie tylko nad siłą mięśni, ale także nad ich wytrzymałością i stabilnością. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zyskać na sile, ale także utrzymać elastyczność i funkcjonalność mięśni.

Kolejną korzyścią jest to, że ćwiczenia z półsztangą pozwalają na pracę nad równowagą ciała. Takie ćwiczenie jak np. przysiady z półsztangą, wymaga utrzymania równowagi i stabilności, co angażuje mięśnie głębokie brzucha, pleców i miednicy. To pomaga w zapobieganiu kontuzjom i poprawie ogólnej postawy ciała.

Półsztanga to sprzęt, który daje ogromne możliwości w kwestii różnorodności treningu. Możemy wykonywać z nią wiele różnych ćwiczeń angażujących różne partie mięśniowe, np. przysiady, martwy ciąg, wyciskanie czy wiosłowanie. Trening z półsztangą nigdy się nie nudzi!

Co ważne, ćwiczenia z półsztangą mogą być dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Ten sprzęt pomaga nauczyć się prawidłowej techniki, a jednocześnie ćwiczenia obciążają stawy mniej niż tradycyjna sztanga. Taki trening polecany jest też osobom wracającym do zdrowia po kontuzji.

Uchwyt landmine do bumperów – dlaczego warto go mieć w swojej siłowni?

Mimo wielu zalet, ćwiczenia z półsztangą często są pomijane w treningu. Aby były wykonywane prawidłowo i – przede wszystkim! – bezpiecznie, jeden koniec gryfu trzeba ustabilizować, a nie w każdej siłowni znajdziemy odpowiedni uchwyt. Prezentowany uchwyt marki Thor Fitness niweluje ten problem – zamiast montować gryf w stojaku zamocowanym w podłodze, wystarczy umieścić jeden koniec w bumperze. Ten uchwyt nie wymaga robienia dziur w podłodze, a gryf razem z bumperem możesz swobodnie przemieszczać po całej siłowni (albo ćwiczyć z nim w plenerze).

Takie rozwiązanie sprawdzi się też w siłowni domowej, gdzie – z oczywistych względów – nie można zamocować tradycyjnego uchwytu landmine.

Prezentowany uchwyt przeznaczony jest do gryfów i bumperów olimpijskich.

Specyfikacja:

  • waga: 6 kg
  • długość części na gryf: 25 cm
  • długość części osadzanej w bumperze: 20 cm
  • średnica: 50 mm.